Každý rok pořádá English College Foundation (ECF – Nadace Anglického gymnázia) v Londýně valnou hromadu. Při této příležitosti mají naši příznivci ve Spojeném království možnost dozvědět se od ředitele Browna o veškerém dění ve škole. Na letošní setkání se všichni velmi těšili, protože to bylo poprvé od začátku pandemie, co jsme se mohli setkat osobně.
Dr. Brown informoval členy nadace o tom, jak se škole podařilo úspěšně se vypořádat s výzvami spojenými s pandemií Covidu. Na setkání také představil velké plány pro renovaci a rozšíření školy po koupi budovy. Členové nadace si prohlédli plány společnosti Med Pavlík Architekti, které budou zaslány našemu britskému patronovi, princi z Walesu.
Řečníci z řad absolventů
Kromě Dr. Browna vystoupilo na valné hromadě také několik absolventů Anglického gymnázia. Hovořili zejména o průběhu své kariéry od ukončení ECP. Letos vystoupili Natálie Hendrychová (2016) a Jakub Kohout (2006).
Natálie je členka jednoho z nejznámějších pražských módních domů Pietro Filipi a není tedy žádným překvapením, že vystudovala bakalářský program v oboru Fashion Merchandise Management na University of Westminster. Poté získala na University of the Arts v Londýně magisterský titul v oboru aplikovaná psychologie v módě. Natálie, která nyní působí jako Business Development Manager pro Sans Souci Lighting, pracuje s prestižními klienty od Richterovy vily přes Claridge’s Hotel v Londýně až po možná nejhonosnější hotel na světě, Burj Al Arab v Dubaji.
Jakubovými silnými stránkami jsou matematika a ekonomie a jeho kariéra se tudíž posunula zcela jiným směrem. Po absolvování programů Management; International Business na Royal Holloway, University of London, získal kvalifikaci diplomovaného účetního. Nyní pracuje jako finanční ředitel společnosti Seedrs, která se specializuje na uvádění startupů do kontaktu s investory. Přestože Natálie a David navštěvovali ECP v jinou dobu v rozmezí deseti let, oba vřele hovořili o svém studiu a potvrdili, že škola sehrála roli v jejich následném úspěchu. Jakub je také pokladníkem nadace ECF a za velmi důležitá pokládá slova Lorda Holma, našeho prvního předsedy správní rady, o potřebě ‚vrátit zpět, co člověk získal‘.
Počátky Anglického gymnázia
Naše bývalá předsedkyně správní rady školy, paní Ann Lewis, spolu s bývalým členem správní rady školy Dr. Martynem Bondem a dalšími založili v roce 1992 nadaci English College Foundation. ECF je charitativní organizace registrovaná ve Spojeném království a jejím cílem bylo otevřít školu v Praze po sametové revoluci a vyučovat zde program IB v angličtině po pádu komunismu. Jak se říká, zbytek je historie: od otevření školy v září 1994 získalo v ECP diplom IB více než 1400 studentů.
Rodinná tradice
Předsedkyní nadace ECF je Elizabeth Cooke, další z členů správní rady školy. Dodržuje rodinnou tradici, jelikož její zesnulý otec Nicholas Morris byl také ve správní radě ECP, a to v období 2004-2012. Paní Cooke je bývalá zástupkyně ředitele a působí ve výboru ECP pro vzdělávání.
Nadace ECF dnes
Nadace nadále Anglické gymnázium podporuje formou fundraisingu a pořádáním společenských akcí pro absolventy ECP, kteří pokračují ve studiu v Londýně. Před pandemií Covidu nadace také organizovala pro studenty ECP pracovní stáže v Londýně. Díky této iniciativě mohli studenti ECP poprvé okusit život v Londýně a získat cenné zkušenosti s tím, jaké by to bylo pracovat v tak různých profesních oblastech, jako je výzkum pro politický think-tank, medicína a žurnalistika či práce pro poslance parlamentu.